Informacje dla lekarza (Pracownia Badania Snu)

Chorzy, kierowani w celu badania zaburzeń snu,  na skierowaniu, powinni  mieć wpisane rozpoznanie: zaburzenia snu oraz kod (ICD10): G47
 
Do Pracowni Badania Snu, bez wstępnej kwalifikacji, przyjmowany jest chory kierowany przez lekarza specjalistę NFZ: chorób płuc, laryngologii, neurologii, chorób wewnętrznych, kardiologii i psychiatrii na podstawie  SKIEROWANIA DO SZPITALA wg wzoru NFZ. Skierowanie  zawiera dodatkowo informacje i zalecenia dla pacjenta, konieczne dla prawidłowego przebiegu polisomnografii. 
 
Lekarz rodzinny wystawia skierowanie do poradni specjalistycznej na standardowym druku NFZ i kieruje chorego na konsultację specjalisty chorób płuc do:
Wojewódzkiej Przychodnii Chorób Płuc i Gruźlicy
ul. Majkowska 13, Kalisz, (budynek K.A.M. MEDIX), wejście A, I.piętro
rejestracja, tel. 62 761 25 62 ( w godz. 8.00-12.00)
 
Proponujemy, w celu uzupełnienia wywiadu, by lekarz ocenił u chorego stopień senności dziennej na podstawie kwestionariusza: Skala Senności Epworth (SSE). Ostateczną metodą rozpoznawania zespołów zaburzeń oddychania w czasie snu jest badanie polisomnograficzne - zalecenie ASDA (American Sleep Disorders Association) i ATS (American Thoracic Society).
RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.