Szpitale jednoimienne wystosowały pismo do ministra zdrowia

30 czerwca w Łodzi odbyło się spotkanie dyrektorów szpitali jednoimiennych z zastępcą prezesa NFZ Bernardem Waśko, na którym wypracowano szereg postulatów dotyczących problemów z jakimi spotkały się szpitale w trakcie swojej działalności jednoprofilowej.

W spotkaniu uczestniczyła również delegacja szpitala w Wolicy wraz z dyrektorem Sławomirem Wysockim na czele.

Wypracowane podczas spotkania pismo, za pośrednictwem zastępcy prezesa NFZ, trafiło na ręce ministraa zdrowia.

W trakcie spotkania poruszono tematy związane z decyzjami Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącymi m.in. zmian ryczałtów na rok 2020, czy gwarancji finansowania badań w kierunku Covid-19.

Efektem spotkania jest wypracowanie wspólnego stanowiska i postulatów do ministra zdrowia o utworzenie specjalnej ścieżki prawnej, umożliwiającej bezpieczne przywrócenie poprzedniej działalności szpitali. Treść stanowiska jest również reakcją na zagrożenia związane z realizacją świadczeń medycznych na rzecz pacjentów zakażonych oraz podejrzanych o zakażenia wirusem SARS-CoV-2. „Wybiegamy w przyszłość co do dostępności i jakości świadczonych usług” – piszą sygnatariusze.

Zarządzający szpitalami jednoimiennymi zwracali uage na to, że mierzą się z potężnym wyzwaniem przygotowania swoich jednostek do ponownego funkcjonowania jako placówek wielospecjalistycznych. Szpitale te pełnienie funkcji jednoimiennych okupiły licznymi ograniczeniami – zarówno w zakresie pełnienia wielospecjalistycznych usług zdrowotnych, znacznego uszczuplenia kadry medycznej, jak i obaw pacjentów oraz pracowników wynikających z braku gwarancji wsparcia ministerstwa w powrocie do stanu sprzed pandemii. Te wszystkie problemy poruszano podczas spotkania w Łodzi.

Szpital w Wolicy reprezentowany był przez dyrektora Sławomira Wysockiego, Joannę Mikołajewską zastpcę dyrektora ds. finansowych oraz Andrzeja Jeżyka zastępcę dyrektora ds. administracyjnych.

 

 

 

 

 

 

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.