SPIROMETRIA W ARENIE

W najbliższą sobotę, 24 października br. w kaliskiej ARENIE, przy ul. H. Sawickiej 22-24, w godz. 14-19, nasi specjaliści są do Waszej dyspozycji.

Miło nam poinformować, że  Szpital w Wolicy kolejny raz bierze udział we festynie zdrowotnym organizowanym przez Urząd Miejski w Kalizu.

Tym razem wśród chętnych kaliszan przeprowadzimy badania spirometryczne, które są podstawą w diagnostyce chorób układu oddechowego.

Spirometria, to jedno z najważniejszych badań pulmonologicznych, pozwalające na obiektywną ocenę stanu płuc. Przy pomocy ustnika badany stara się wdychać i wydychac jak najwiekszą ilość powietrza. Jego objętość wskazuje na faktyczny proces czynnościowy płuc. 

W oparciu o badanie spirometryczne, specjaliści diagnozują takie choroby układu oddechowego, jak np.: astma, POChP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc), czy rozedma. 

Przed zgłoszeniem sie na badanie należy sie odpowiednio do niego przygotować, tzn.:

  • nie palić tytoniu i nie pić alkoholu przez co najmniej 4 godziny (czas zalecany, to 24 godziny)
  • ubrać się w strój luźniejszy, który nie będzie krępował klatki piersiowej i jamy brzusznej, a tym samym pozwoli na swobodne oddychanie
  • na 2 godziny przed badaniem nie spozywać obfitych i ciężkostrawnych posiłków
  • bezpośrednio przed spirometrią (w czasie ok. 30 min.) nie wskazany jest wysiłek fizyczny.


Spirometrii nie można przeprowadzić u:

-   osób po przebytej niedawno operacji okulistycznej 
-   pacjentów, którzy doznali odwarstwienia siatkówka oka
-   chorych ze zdiagnozowanymi tętniakami aorty lub tętnic mózgowych 
oraz u osób, które odczuwają bóle po operacji jamy brzusznej lub klatki piersiowej, utrudniające głębokie wdech i wydech.


Wszystkich mieszkańców Kalisza serdecznie zapraszamy.

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.