Konferencja prasowa dyrektora Szpitala w Wolicy

W czwartek, 7 maja, odbyła się konferencja prasowa dyrektora szpitala w Wolicy. Rozmawiano o bieżącej sytuacji szpitala i jego najpilniejszych potrzebach.

 

Jakie są potrzeby szpitala?

SW: Dyrektor Sławomir Wysocki: Potrzeby na już są dwie: uzupełnienie kadry pielęgniarskiej. Na dzień 7 maja posiadamy 37 pielęgniarek, 2 ratowników i 6 wolontariuszy. Łóżek w szpitalu jest 120, personel pracuje na dwie zmiany. W związku z powyższym trzeba wzmocnienia kadry. Bo nie łóżka i sprzęt zapewniają opiekę, tylko personel. Druga taka potrzeba to kontenery. Podjęliśmy działania w tym kierunku i rozmawialiśmy z 12. Brygadą WOT-u, ale niestety mają już rozdysponowane swoje kontenery. Próbujemy załatwić je w innych jednostkach wojskowych. To jest ważne dla nas, bo cały szpital jest strefa czerwoną zakażoną. Chcielibyśmy dostawić trzy kontenery, żeby poprawić warunki socjalne do odpoczynku. Jeśli ktokolwiek miałby taką możliwość, to chcielibyśmy użyczyć lub wypożyczyć, bo nam te kontenery na stałe nie są potrzebne, bo pandemii kiedyś się skończy, a to jest jednak wydatek rzędu 80 tys. zł.

Ile szpital ma respiratorów?

SW: Respiratorów mamy swoich 10 sztuk. Do szpitala trafiły z Ministerstwa.

Ilu pacjentów przyjętych jest z Domy Seniora w Liskowie?

SW: 6 jest przyjętych pacjentów i dziś miało być kolejnych 12 przyjętych, ale będzie 24 pacjentów. W piątek kolejne przyjęcia. W sumie około 40 pacjentów z Liskowa.

Jak sobie poradzicie z opieką mają do dyspozycji obecną kadrą?

SW: Nie zostawimy żadnego pacjenta bez pomocy. Personel jest zaangażowany i odpowiedzialny i ten zawód wybrał z powołania, będziemy robili wszystko i będziemy zapewniać to, co powinni mieć pacjenci zapewnione.

Czy personel badany jest w kierunku zarżenia koronawirusem?

SW: Dziś załoga ma pobranych 40 wymazów. Następna grupa personelu będzie miała jutro wymazy. Z tego personelu, który ma bezpośredni kontakt z chorymi. Zgodnie z moim zarządzeniem testy będą przeprowadzane raz na tydzień.

Tekst/ Foto: W.Przybylska

Zobacz wideo

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.