KALISZANIE DBAJĄ O ZDROWIE I CHĘTNIE BADAJĄ SWOJE PŁUCA

[Ambulans 2|3]

30 sierpnia br., na Rynku Głównym w Kaliszu, Urząd Miejski zorganizował  Festyn „Zdrowy Kalisz”, podczas którego mieszkańcy najstarszego miasta w Polsce mogli skorzystać z różnych badań profilaktycznych. Szpital w Wolicy zapewnił uczestnikom wydarzenia badanie płuc wykonane aparaturą najnowszej generacji.

Jeszcze przed rozpoczęciem Festynu, przy naszym Ambulansie RTG ustawił się spory ogonek zainteresowanych, który z każdą chwilą wzrastał.

Łącznie, przebadaliśmy ponad 120 osób. Każdemu chętnemu zostało zrobione zdjęcie RTG płuc, a wynik badania otrzyma do domu drogą pocztową.

Przy okazji przypominamy, że w Kaliszu, przy ul. Majkowskiej 13a, działa Wojewódzka Przychodnia Chorób Płuc i Gruźlicy, gdzie – po uzyskaniu skierowania od lekarza rodzinnego, można zapisać się do specjalisty pulmonologa w celu uzyskania porady lub rozpoczęcia leczenia..

Numer telefonu do rejestracji, to: 62 761 25 62.

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.