Cisi bohaterowie pandemii - nasi wolontariusze

 

Siedmiu wolontariuszy pracuje obecnie w jednoimiennym szpitalu w Wolicy. W piątek dojdzie kolejnych dwóch.  Wszyscy są spoza naszego regionu. Ludzie wielkiego serce przebyli setki kilometrów, żeby nam pomagać. Przyjechali do nas m.in. z  Katowic,  Bielsko –Białej, Stalowej Woli, Sosnowca. Z naszego regionu nie ma wolontariuszy.

Pierwszą osobą, która natychmiast zareagowała na nasz apel odnośnie wolontariatu była pani Agata Kwias- logopeda, która pojawiła się w naszej jednostce 27.04.2020 r. wieczorem z chęcią niesienia pomocy naszym pacjentom, kilka dni po przyjęciu pierwszych chorych na Covid-19, podopiecznych prywatnego centrum opieki w Kaliszu.

Dzień później, 28.04.2020r. w godzinach rannych zgłosiły się trzy siostry zakonne: s. Barbara Baryłowska, s. Justyna Żmudzka, s. Iga Baksalary do pracy w wolontariacie.

Kolejnego dnia, 29.04.2020r. również w godzinach rannych zgłosiło się do nas dwóch braci zakonnych: o. Włosiński Mateusz i o. Aliszewski Artur.

Wszystkie te osoby podjęły się tej ciężkiej pracy w ramach wolontariatu. Po specjalnym przeszkoleniu zwłaszcza z bezpiecznego korzystania ze środków ochrony osobistej, czyli jak dobrze założyć kombinezon, jak go bezpiecznie zdejmować, by chronić również siebie przed COVID-19. Nikt z nich nie pytał o to czy siebie narazi, nikt nie wykazywał strachu, kierowała nimi tylko chęć pomagania, co zasługuje na najwyższe uznanie

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.