ALKOHOL KOBIETY TRAKTUJE GORZEJ

„ALKOHOL KOBIETY TRAKTUJE GORZEJ”

We wrześniu 2018 r. w naszym szpitalu wdrożona została kampania społeczna Samorządu Województwa Wielkopolskiego, której zadaniem jest zbudowanie świadomości i rzucenie nowego światła na temat uzależnienia od alkoholi wśród kobiet. Nadrzędnym celem jest pokazanie, że choroba alkoholowa przebiega w przypadku obu płci inaczej – różne są powody popadania w nałóg, różne style picia, odmienny proces radzenia sobie z problemem i uczestniczenia w terapii dla osób uzależnionych.

Oficjalna część akcji rozpoczęła się w dniu 21.08.2018 r. i trwa cały wrzesień. W trakcie jej przeprowadzania na terenie szpitala dystrybuowane były materiały edukacyjne, skierowane głównie do kobiet oraz plakaty, które zostały umieszczone w holu Izby Przyjęć oraz na Oddziale A, gdzie przebywają głównie pacjentki płci żeńskiej. Ulotki znaleźć można było na każdym oddziale, w przeznaczonych do tego miejscach.

Natalia Bartczak

Psycholog

 

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.